Logo Alliance Française

Beaujolais Nouveau est arrivé!  🇫🇷 😀

Tak, tak… już wiemy jak i czym smakuje tegoroczny BN 🍷😋 – jest orzeźwiający, owocowy, pełny o głębokiej czerwonej barwie.

Czyli classic! Oczywiście!

Ale był przyczynkiem do świetnego spotkania w gronie przyjaciół Alliance Française

i miłośników tradycji francuskich 🇫🇷, wśród których nie zabrakło znamienitych gości 👌

Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie szczecińskiego korpusu konsularnego, przedstawiciele władz miejskich, mediów oraz instytucji kultury. 🙏

Obecny był także słynny rysownik Henryk Sawka. 🖌🗓

Wieczór uświetniła przepięknym występem Sylwia Różycka, znakomita aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie, która cudnie wyśpiewała brzmienia Edith Piaf 🎶 🇫🇷

A mistrz Henryk Sawka uwiecznił tę francuską tradycję Beaujolais Nouveau świetnym rysunkiem z „kontekstem” 😀

Super pamiątka! Merci beaucoup 🤗

Święto „Beaujolais Nouveau” czyli tradycyjne spotkanie odbywające się zawsze w trzeci listopadowy czwartek na degustację młodego czerwonego wina wytrawnego z francuskiego regionu Beaujolais odbyło się 17 listopada w Hotelu DANA z inicjatywy Stowarzyszenia Alliance Française w Szczecinie.

Dziękujemy bardzo współorganizatorowi wieczoru – Hotelowi DANA, partnerom – Konsulowi  honorowemu Francji w Szczecinie, supermarketom Intermarché w Szczecinie i Gryfinie, hipermarketowi E. Leclerc Szczecin i przybyłym gościom, z którymi spędziliśmy fantastyczny wieczór.

Un grand merci!

Czwartkowe spotkanie było  również okazją krótkiej zapowiedzi wydania książki autorstwa Marii Jaremek nt. działalności Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej Oddział szczeciński w latach 1988-2018. Publikacja ta zostanie w pełni przedstawiona w Książnicy Pomorskiej już niebawem, w grudniu.

A oto kilka impresji z tego nadzwyczaj udanego wieczoru.

C’était une vraie soirée bien conviviale! 🤗🇫🇷

Do zobaczenia już za rok! 👏

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami