Logo Alliance Française

2 września odbyło się otwarcie wystawy „France eMotion”, w której udział wzięli Prezydent Szczecina pan Piotr Krzystek, Konsul Honorowy Francji w Szczecinie pan Pierre-Frédéric Weber, Prezes Stowarzyszenia Alliance Française w Szczecinie pan prof. Jacek Wróbel, Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce pan Georges Diener, Koordynator sieci Alliance Française w Polsce pan Aurélien Mas oraz przedstawiciele Credit Agricole i EFL – Grupy Credit Agricole.

Wystawa animowanych fotografii 2018-2021r.

Przygotowana przez Cluster Tourisme et Culture, organizację rozwoju turystyki Atout France wspólnie z Institut Français.

Objazdowa wystawa „France eMotion”  – animowana podróż, zorganizowana przez francuską agencję Atout France we współpracy z Instytutem Francuskim w Paryżu,a w Szczecinie prezentowana przez Stowarzyszenie Alliance Française,  to projekt artystyczny łączący prace młodych fotografów z różnych krajów, nowe technologie i francuskie obiekty kultury. Zestaw niezwykłych dzieł w formie dyptyków ożywa dzięki rzeczywistości rozszerzonej, a celem wystawy jest rozbudzenie u widzów z całego świata ciekawości i ochoty na (ponowne) odkrycie bogactwa francuskiego dziedzictwa kulturowego.

Bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami